CSKA savladala Baskoniju, 8. kolo Evrolige

Ekipa CSKA iz Moskve savladala je ekipu Baskonije u utakmici 8. kola Evrolige, rezultatom 89:86.

Moskovljani sada imaju skor od pet pobjeda i tri poraza u Evroligi, dok je upisala dva trijumfa iz šest mečeva.

CSKA je vodio skoro tokom cijele utakmice. Potpuno su kontrolisali rezultat, sve do samog finiša.

Prvi četvrtinu su dobili 23:16, da bi na poluvremenu imali dvocifrenu prednost – 47:35.

Djelovalo je da će “Armejci” lako doći do pobjede. Ali, košarkaši Baskonije se nijesu predavali. Dobili su treću četvrtinu 23:19.

A onda smo imali dramatičnu završnicu. Baskonija je napravila seriju 8:0 i uspjela da izjednači na 82:82.

Ipak, pobjedu domaćinu donio je Hilijard trojkom u završnici susreta, a onda je i Nikola Milutinov postigao dva važna slobodna bacanja.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je fenomenalni Darun Hilijard koji je postigao 31 poen. Odličan je bio i Danijel Heket sa 16. Nikola Milutinov zabilježio je sedam poena.

U redovima Baskijaca, Jusufa Fal bio je najefikasniji sa 19 poena, uz osam skokova.

CSKA u narednom kolu gostuje Žalgirisu, dok Baskonija dočekuje Fenerbahče.