CSKA
CSKA - Panatinaikos / Twitter

Današnjom utakmicom i pobjedom ekipe CSKA nad Panatinaikosem sa 93:86 konačno je završen ligaški dio Evrolige.

Zbog situacije sa koronavirusom imali smo paradoks da se znaju parovi u plej-ofu iako ligaški dio takmičenja još uvijek nije završen. Moraće čelnici Evrolige da porade sledeće sezone na tome zbog regularnosti takmičenja.

Kako god, današnji meč je bio bez rezultatskog značaja pošto je CSKA još ranije obezbijedio drugo mjesto na tabeli, dok je Panatinaikos odavno ostao bez šanse da se domogne plej-ofa.

CSKA je još na poluvremenu stekao dvocifrenu prednost (49:39), koju je održavao kroz treću dionicu. Međutim, grčki velikan je uspio da smanji zaostatak u poslednjih 10 minuta.

PAO je u četvrtom kvartalu zaigrao dosta bolje i u jednom trenutku je čak i spustio razliku na samo pet poena (91:86).

Međutim, niti je bilo dovoljno vremena za potpuni preokret, niti su košarkaši grčkog velikana imali realnog kvaliteta za tako nešto.

U sastavu CSKA najefikasniji su bili Gabrijel Lundberg sa 19 poena, jedan manje je upisao Vil Klajburn dok je Johanes Vojtman stao na 15.

Kod Panatinaikosa naš Nemanja Nedović je upisao 10 poena (1/2 za dva, 2/7 za tri poena) uz šest asistencija. Najefikasniji kod gostiju je bio Janis Papapetru sa 15 poena.

Za PAO je ovogodišnja Evroliga završena sa učinkom od 11 pobjeda i 23 poraza, dok će CSKA u plej-ofu odmjeriti snage sa ekipom Fenerbahčea.