CSKA
CSKA - Crvena zvezda / Twitter

Ekipa iz Moskve je u utakmici Evrolige uspjela da savlada Crvenu zvezdu. Rezultat na uzakmici CSKA – Crvena zvezda je bio 87:72 (31:19, 19:20, 21:20, 16:13).

Moskovska ekipa je ovjerila još jednu pobjedu u elitnom takmičenju a njihov učinak do sada je 20-10. Dok Crvena zvezda nakon ovog poraza ima učinak 9-22. Pored toga što se ekipa iz Moskve i revanširala za poraz u Beogradu.

U ekipi crveno-bijelih najviše postignutih poena je imao Dejan Davidovac, koji se vratio u tim nakon pauze. Postigao je 20 poena (4/5 za dva, 4/6 za tri), a samo su još Lendri Noko i Lengston Hol imali dvocifreni učinak. Ali Noko je upisao dabl-dabl, od 12 poena i deset skokova. Hol je postigao 11 poena. Džordan Lojd je ubacio devet, Marko Simonović osam, Ognjen Dobrić šest.

Dok su u CSKA zablistali Tornike Šengelija, Denijel Heket, Johanes Voigtman i Vil Klejburn. Šengelija je postigao 16 (7 skokova), Heket 15 (6 skokova) , a Voigtman (6 skokova) i Klejburn (5 skokova). Majk Džejms iz CSKA je ubacio 13.

Kraj prvog poluvremena, donio je rezultat 50:39 u prednost CSKA, a ključna prednost napravljena u prvih deset minuta. Tada je bilo 31:19.

Za crveno-bijele je u trećoj četvrtini blistao Davidovac, međutim, ostali nisu pratili. Pri kraju ove četvrtine, niko od saigrača nije imao dvocifreni učinak, a najbliži je bio Džordan Lojd iz sa devet.

Rezultat na početku poslednje četvrtine bio je 71:59, zahvaljujući trojci Marka Simonovića u samoj završnici prethodne. Već posle 30-ak sekundi Vil Klejburn je pogodio za tri i povećao na 74:59. Uzvratio je Lengston Hol, za 74:61, a posle nove trojke Simonovića (tada 2/2) bilo je 74:66. Usledio je i tajm-aut Itudisa, kao i poeni Voigtmana. Onda je Lendri Noko promašivao, kao i Simonović i Lojd za tri poena. Prošuštena je prilika da se smanji prednost, ali je onda Denijel Heket pogodio za 78:67.

Tornike Šengelija je povećao na 80:67, pa je Radonjić zatražio tajm-aut. Posle nekoliko minuta “posta” za Zvezdu je pogodio Noko. Posle trojke Hola bilo je 85:72.

Crvena zvezda sledeće nedelje očekuje dvije utakmice Evrolige, sa Armanijem u utorak i Makabijem u četvrtak. U oba meča biće domaćin.