CSKA ubjedljivo savladao ekipu Panatinaikosa

Košarkaši CSKA ubedljivo su savladali Panatinaikos rezultatom 97:77, iako su oslabljeni bez Šengelije, nijednog trenutka nisu doveli u pitanje ko će slaviti večeras.

Počeli su prilično raspoloženi meč i poveli sa devet razlike. Šved i Antonov su predvodili šutom sa distance. U nastavku rasla je prednost domaćih, a pomogla je i serija Klajburna u drugoj četvrtini. U sličnom maniru protekla je i treća četvrtina, pa je CSKA imao već velikih 75:54 pred poslednjih 10 minuta.

Gostojuća ekipa se trudila ali bez dobrog rezultata. Ostvarili su seriju od 7:0, ali ni blizu da smanje zaostatak za moćnim rivalom na kraju meča.

Najefikasniji u pobjedničko timu bio je Šved sa 17 poena i 13 asistencija, Antonov i Klajburn su upisali po 16. Dok je kod protivničke ekipe najbolji bio Vajt sa 19 poena, Evans 15, Papajanis 14, koliko i Nemanja Nedović.