Dalas bolji od Jute, novi poraz Lejkersa

Košarkaši Dalasa savladali su sa 111:101 ekipu Jute u predsezonskoj utakmci.

Nakon prve četvrtine koja je pripala gostima, Dalas je pojačao ritam i već do poluvremena je preuzeo konce igre u svoje ruke.

Odličnom igrom u trećoj dionici Dalas je stekao 18 poena prednosti, pa je bilo jasno da će upisati trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Luka Dončić sa 19 poena, Boban Marjanović je imao 14, Džons 13. Na drugoj strani, 22 poena Džereda Batlera, 13 Erika Paskala.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pretrpjeli su još jedan poraz i to od rivala koji ih je savladao u prošlogodišnjem finalu – Finiks Sansa (117:105).

Najefikasniji u Finiksu je bio Bridžis sa 15, Ejton 14 uz 11 skokova, a Krauder i Džonson po 13. U Lejkersima se sa 18 poena istakao Malik Monk, 14 je imao Entoni Dejvis.