Dalas
Luka Dončić, Maveriksi-Klipersi/ Twitter

Dalas nije uspio da se plasira u polufinale plej-ofa Zapada NBA lige, pošto ih je u odlučujućoj utakmici pobijedio tim Los Anđeles Klipersa. Nisu pomogle ni odlične partije Luke Dončića i Bobana Marjanovića.

Rezultat u sedmom duelu dvije franšize, odigranom u “Stejpls centru” bio 126:111 i sada Kliperse čeka duel sa Jutom.

Kao što je rečeno, za Dalas je briljirao Dončić, sa 46 poena, što mu je rekord karijere, kada je riječ o plej-ofu. Na poluvremenu je na primjer imao učinak od 29 poena, ali ni to nije bilo dovoljno za prolaz dalje. Na kraju je sakupio i sedam skokova i 14 asistencija.

Bio je odličan u prvom poluvremenu, a na početku treće dionice meča pomogao je da se dođe do preokreta i prednosti od 81:76. Ali tada su gosti stali, što je domaćin iskoristio i serijom 24:4, za 100:85 trasirao put ka polufinalu konferencije.

-Dali smo sve od sebe i ponosan sam na tim. Sedma utakmica je uvijek najteža i morate da pružite maksimum. Od kada sam ovdje, dva puta smo bili u plej-ofu. I oba puta izgubili – između ostalog je rekao Slovenac.

Od ostalih igrača Dalasa, Dorijan Fini Smit je ubacio 18, Kristaps Porzingis 16 (0/5 za tri).

Marjanović je bio starter i odigrao 31 i po minut. Za to vrijeme, upisao je dabl-dabl, sa učinkom od 14 poena (iz igre 7/11) i 10 skokova, uz tri asistencije. Dvocifreni učinak je imao i Tim Hardavej junior sa 11 poena.

U pobjedničkim timu, Kavaj Lenard je postigao 28 poena (10/15 iz igre), uz 10 skokova i devet asistencija. Markus Moris je ubacio 23, u fenomenalan šut za tri poena, sedam iz devet pokušaja.

Pol Džorž je imao učinak od 22 poena i deset dodavanja. Redži Džekson je ubacio 15, Terens Men 13, a Luka Kenard i Francuz Nikola Batum 11 poena.