Dalas
Twitter: Dalas razbio Kliperse
Dalas Maveriksi su razbili Los Anđeles Kliperse sa čak 51 poenom razlike 124:73.

Derbi večeri na kraju ostao je samo na papiru, pošto su košarkaši iz Teksasa igrali odbranu kao da je sedma utakmica finalne serije.

Klipersi su igrali bez prve zvijezde tima Kavai Lenarda, ali to ne može biti opravdanje za katastrofalno izdanje u svom Stejples centru.

Od kad postoji mjerenje vremena u NBA ligi (dakle od sredine 50-ih godina prošlog vijeka) niko nije gubio okruglo 50 poena razlike, i to sa postignutih samo 27 poena za 24 minuta. Rezultat je bio 77:27.

Kako je Dalas prošle sezone izgubio od Klipersa u doigravanju, ovakva partija je više od osvete, još kad se uzme u obzir da je došla na terenu u LA.

“Pokazali smo im ko smo i što smo. Ljudi su nas kritikovali nakon dva startna poraza, a narednih dana će svi pričati o nama. Duga je sezona pred svima, a mi moramo da igramo stalno ovakvu odbranu”, kazao je Dončić.

“Nije toliko strašno. Isprašili su nas dobro danas, ali znate to je samo jedna utakmica. Uvijek su teške utakmice nakon Božića, provedete ga kući sa svojima i onda se gard malo spusti. Svakako lično preuzimam odgovornost za večerašnji poraz”, kazao je Pol Džordž.

Za Dalas Dončić je meč završio sa 24 poena, 9 skokova i 8 asistencija (u drugp poluvrijeme nije puno ni igrao), Džoš Ričardson je dao 21 poen, Tim Hardavej JR 18.

Kod Klipersa Džordž je meč završio sa 15 poena, Ibaka sa 13 i Ivan Zubac sa 10 poena (jedini dvocifreni u ekipi Klipersa).