Dalas razbio Šarlot u gostima čak 68 razlike: Blamaža za tim Majkl Džordana (VIDEO)

0
3
Dalas
Dalas
Košarkaši Dalas Maveriksa pobijedili su Šarlot Hornetse 127:59 u gostujućoj predsezonskoj utakmici NBA lige.

Pobjeda Mavsa protiv franšize čiji je vlasnik Majkl Džordan najveća je ikad zabilježena u pripremnim utakmicama između dvije NBA ekipe i predstavlja izjednačenje rekordno visoke pobjede u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Istih 68 razlike bilo je 1991. godine za Detroit Pistonse protiv Majami Hita (148:80).

Hornetsi su šutirali timskih očajnih 68 razlike.

Oni su se koliko-toliko držali tek u uvodnoj četvrtini, koju su izgubili 17:24 u svom Spektrum Centru, a nakon toga uslijedile su četvrtine koje je Dalas rješavao u svoju korist s 24, 19 i 18 poena razlike.

Domaćini su za tri peona šutirali 15.8 posto.

Jedini njihov igrač koji je ubacio više od osam poena bio je Džejms Buknajt, kojem je za 12 koševa trebalo 13 lopti iz igre i pet s crte slobodnih bacanja.

Mavse su do pobjede predvodili Tim Hardavej Džunior s 20 koševa i Kristaf Porzingis sa 17 poena i devet skokova. Luka Dončić je za 26 minuta ubacio 10 poena uz loših 4-14 iz igre. Imao je i osam asistencija.