Denver
Twitter/Denver Nagets
Mučili su se Denver i Jokić, ali je Nikola zablistao kada je bilo najvažnije za pobjedu Denvera protiv Oklahome 97:95.

Pogotkom na ulasku u poslednji minut za 90:89 doveo je Nagetse u prvo vođstvo na meču koje do kraja nisu ispuštali.

Gotovo cio meč Oklahoma je bila u vođstvu. Denver se mučio u napadu. Nije bilo pravih rješenja i u jednom trenutku pred kraj prvog dijela otišli su Tanderi na plus 19. Na poluvremenu je bilo 53:40 za Oklahomu.

I u drugom dijelu je konstantno prednost bila na strani Oklahome. Ekipa iz Kolorada nije mogla da spusti razliku na manje od šest poena. Ipak u samom finišu stegli su odbranu, a kada se lomilo stvar je u ruke uzeo Jokić. Prvo je pogodio sa poludistance za vođstvo, a onda asistirao Bartonu koga je ostavio samog na šutu za tri poena za četiri poena viška za Denver. To je bilo dovoljno za trijumf.

Jokića je asistencija dijelila od tripl dabla. Meč je okončao sa 22 poena, 13 skokova i devet asistencija. Bio mu je to 24 dabl dabl učinak u 25 mečeva. Marej je takođe imao 22 poena. Kod gostiju Džekson je dao 20, a Dijalo i Horford po 16 poena.

„Ovo je bila ružna pobjeda. Baš smo se mučili. Na kraju smo iz jake odbrane našli kakav takav ritam u napadu. Važan trijumf“, rekao je Jokić poslije meča.

Denver sada ima skor 14:11, dok je Oklahoma sa učinkom 10 pobjeda i 15 poraza.