Denver Nuggets vs. Los Angeles Clippers
Meridianbet: Denver Nuggets vs. Los Angeles Clippers
Denver Nagetsi su poraženi od Los Anđeles Klipersa u 4. meču polufinalne serije Zapadne konferencije NBA lige rezultatom 96:85.

Najefikasniji u ekipi Denvera je bio Nikola Jokić sa 26 poena, uz 11 skokova i 6 asistencija, ali to ipak nije bilo dovoljno da se zaustave Klipersi koji su protivnika doveli na rub eliminacije.

Sa poenima, Jokića su pratili Džamal Marej sa 18 (7 asistencija), Majkl Porter sa 15 i Geri Harisa sa 10 poena.

U protivničkoj ekipi, Kavaj Lenard je meč završio sa 30 poena, 10 skokova i 9 asistencija. Montrezl Herel je ubačio upola manje.

Meč je gotovo riješen u prvoj četvrtini, kada su Klipersi napravili prednost od 26:12 prije svega zahvaljujući dobroj odbrani. U nastavku su Nagetsi bili i na “-18”, ali su se koliko-toliko vratili.

Na početku treće četvrtine, čak su i izjednačili na 48:48, ali je opet u prvi plan došla odbrana Klipersa. Uoči poslednje četvrtine imali su zaostatak od 10 poena (73:63). Tokom poslednje četvrtine bilo je i 19 razlike, tako da je u tim trenucima pitanje pobjednika bilo već riješeno.

Sledeći meč je na programu u noći između petka i subote.

Kada je riječ o Istoku, u polufinalu je 3:3, jer su Reptorsi pobijedili Seltikse rezultatom 125:122.

U pobjedničkom timu, Kajl Louri je ubacio 33 poena, a Norman Pauel 10 manje. Og Anunobi je imao učinak od 13 poena i isto toliko skokova.

Nejfikasniji među Seltiksima bio je Džajlin Braun sa 31 poenom i čak 16 skokova. Džejson Tejtum je ubacio 29 poena i imao 14 uhvaćenih lopti.