Denver
Twitter: Jokić
Denver Negetsi su slavili protiv Orlando Medžika 119:109.

Gosti sa Floride, iako sa dosta povrijeđenih igrača su pružili sjajan otpor, a na poluvremenu su čak imali i prednost 65:47.

Košarkaši Denvera su nakon poluvremena izašli na parket znatno fokusiraniji, pa su taki treću dionicu dobili 38:21, da bi bili ubjedljivi i u posljednjoj sa 34:23.

Nikola Jokić je ponovo imao noć za pamćenje. Srpski centar je bio na skok od tripl dabl učinka, a zabilježio je 17 poena i čak 16 asistencija.

Aron Gordon, koji je u Nagetse stigao upravo iz Orlanda bio je šuterski najpotentniji sa 24 poena i 7 skokova.

“Mnogo timova bi nakon zaostatka od 18 poena razlike, jednostavno diglo ruke od utakmice, i okrenulo se mislima idućoj. Ali ne i ovaj tim”, kazao je Gordon.

Trener tima iz Kolorada je ipak bio nezadovoljan prisutupom u prvom poluvremenu.

“Očajna odbrana, očajan napad. Jeste lijepo je kad tim pobjedi na kraju, ali žečim jednak pristup svih 48 minuta. Ovako odigrali smo najgore prvo poluvrijeme ove sezone”, rekao je Majk Meloun.

Kod Orlanda 19 poena su imali Okeke i Ros, 17 Enis, a po 16 imali su Karter i Hempton.