Denver
Meridianbet: Utah Jazz vs Denver Nuggets
Ekipa Denvera trijumfovala je u prvoj utakmici plej-of serije protiv Jute, koja je donijela fenomenalnu završnicu i produžetak.

Rezultat u prvom meču bio je 135:125, a sjajnu partiju pružio je Donovan Mičel, košarkaš Jute.

Donovan Mičel je bio gotovo savršen. Utakmicu je završio sa čak 57 poena, što je rekord Jute. Zabilježio je i 9 skokova i 7 asistencija.

Njegova uloga je bila ključna u drugom poluvremenu u kojem je Juta napravila rezultatski preokret.

Ipak, za Denver Nagetse su Nikola Jokić i Džamal Marej pogađali kada je bilo najbitnije, pa je partija Amerikanca bačena u drugi plan.

Jokić je igrao vrlo dobro od prvog minuta. Upravo je on postigao prve poene na utakmici, a meč je završio sa 29 poena, 10 skokova, 3 asistencije i po jednom ukradenom loptom i blokadom.

Pogodio je 4 trojke na ovom meču, a iz igre je ukupno šutirao 10 od 18.

Nakon serije Jokića od 5 poena, koja je donijela izjednačenje Nagetsima, jedan za drugim su pogađali Džamal Marej i Donovan Mičel.

A u poslednjem minutu, Jokić je donio prednost svojoj ekipi, ali je ona anulirana već u sljedećem napadu.

Jokić je do prvog ofanzivnog skoka na utakmici 26 sekundi do kraja. Brzo je fauliran, a sa linije slobodnih bacanja je donio prednost svojoj ekipi.

Ipak, na drugoj strani, na liniji slobodnih bacanja se našao Mičel, koji je postavio konačan rezultat nakon četvrte četvrtine – 115:115.

Jokić je u poslednjim sekundima imao šut za pobjedu, ali je Rudi Gober, dobrom odbranom ostavio rivala u teškoj poziciji.

Produžetak je u potpunosti pripao Denveru koji je, vođen Marejom i Jokićem koji su pogađali “kako su stigli”. Juta je ostala bez rješenja, a u narednim utakmicama će morati da pokušaju da prelome u svoju korist.

Marej je utakmicu završio sa 36 poena i 9 asistencija, uz vrlo dobre procente šuta.