Demar Derozan vodio Čikago do nove pobjede!

Demar Derozan je još jednom potvrdio svoju vrhunsku formu te je tako njegov tim zasluženo slavio u pobjedi nad Atlantom rezultatom 112:108.

Ovo je šesta uzastopna pobjeda Čikago Bulsa, dok je Hoksima ovo bio treći poraz u poslednjih pet mečeva.

Sjajnu partiju pružio je Bogdan Bogdanović ali to nije bilo dovoljno da Atlanta izbjegne poraz.

Srpski košarkaš je za nešto više od 37 minuta provedenih na terenu postigao je 27 poena uz pet skokova i tri asistencije.

Imao je 11/24 u šutu iz igre, pogodio je pet od pokušanih 12 trojki, ali nije iskoristio nijedno od dva slobodna bacanja.

S druge strane, crnogorski košarkaš Nikola Vučević je u ekipi Čikaga za nešto manje od 35 minuta postigao 13 poena uz deset skokova i tri asistencije.

Kod poražene ekipe odličan je bio i Danilo Galinari koji je postigao 26 poena, dok su Klint Kapela i Trej Jang postigli po 14 poena.

U pobjedničkom timu istakao se Demar Derozan koji je postigao 37 poena, šest skokova i tri asistencije.

Na 46 sekundi do kraja, Demar Derozan i Grin sa linije penala bili precizni, što je donijelo trijumf Čikagu.