Dončić jokić
Twitter: Dončić i Jokić
Luka Dončić i Nikola Jokić imali su međusobni duel za pamćenje u sudaru Dalasa i Denvera, koji je na kraju pripao košarkašima iz Teksasa 124:117.

Oba košarkaša su pružili navijačima pravi “revolveraški duel”.

Dončić je na kraju dao 38 poena imao 13 asistencija i 9 skokova.

Jokić je takođe dao 38 poena, imao 11 skokova i 4 asisitencije.

Popularni “Džoker” je pogodio šut za produžetak, ali jesu košarkaši Dalasa imali više koncetracije.

I sam Luka se oduševio Jokićem.

“On je odlčan šuter, on je jedan od najboljih asistenata lige. Ali on radi i mnogo stvari koje se ne vide “golim okom”. Pogledajte inače samo ovaj šut sa kojim je odveo utakmicu u produžetak. Cijela moja ekipa je znala šta će da uradi, i nismo mogli da ga zaustavimo. Čak i da je promašio to bi i dalje bio odličan šut”. kazao je Luka.

Međutim, u dodatnih 5 minuta su Maveriksi odigrali mnogo bolje i na kraju upisali svoju 4. pobjedu ove sezone.

Sada imaju skor 4-4, a Denver je ostao na 3-5.

“Čudna utakmica za mene. Imali smo prednost na početku, izgubili smo je u drugoj četvrtini, pa su oni vodili. Maksi Kleber je dao trojku za pobjedu, ja sam potom pogodio koš za produžetak i onda su oni bili dosta bolji. Uzimali su dobre šuteve, mi baš i ne, i zasluženo su pobjedili, izjavio je Jokić.

I treći Balkanac u ovom duelu je imao dobru rolu. Boban Marjanović je za 16 minuta na terenu ubacio 12 poena uz samo dva promašaja iz igre.

“Uvek je dobro i lijepo igrati protiv ljudi s naših prostora… Sa Bobijem sam bio i saigrač, i protivnik, zajedno smo i u reprezentaciji, neko je koga jako dugo znam. Dončić je napravio veliki uspjeh ovdje, ovo mu je tek treća sezona”, zaključio je Jokić.