Dončić sedmim tripl dablom sezone kumovao neizvjesnoj pobjedi Dalasa nad Atlantom - 118:117

Luka Dončić je po ko zna koji put bio glavni heroj trijumfa Dalas Maveriksa, koji su u super zabavnom meču savladali Atlantu Hokse sa 118:117.

Slovenački košarkaški prodiži je ubacio 28 poena i imao po 10 skokova i asistencija za svoj sedmi tribl dabl učinak ove sezone.

Meč u “Amerikan Airlines Centru” počeo je intoniranjem američke himne, iako je najavljivao da će da prekine sa tom praksom.

U međuvremenu je stigao dekret od samog vrha lige, pa je “The Star-Spangled Banner” postala obaveza pred svaku utakmicu.

Prvu dionicu je 33:32 dobio Dalas, ali je Atlanta u drugom kvartalu bila fenomenalna, ubacivši 30 poena i ostavivši Dalas na samo 19, pa su na poluvremenu vodili sa 62:52.

Bilo je izuzetno napeto u trećoj četvrtini, a u četvrtoj je domaći tim ubacio “u petu brzinu” i sa 37 ubačenih poena uspela da ostvari trijumf na svom parketu sa 118:117.

Međutim Atlanta je imala šut za pobjedu, lopta je nakon obaranja Trea Janga (koje sudije nisu uvažile kao faul) došla u ruke Danila Galinarija, ali Italijan nije bio precizan

“Vratili smo se na pobjednički kolosjek. Imamo tri pobjede u nizu, ali, tek smo počeli. Iz utakmice u utakmicu igramo bolje i srećan sam što na kraju Galinari nije postigao koš”, iskren je Dončić.

Osim Dončića za Mavse je 21 poen ubacio Džejlen Branson, 16 Hardavej, 15 Porzingis i 14 Koli Stajn.

Kod Hoksa 33 poena je ubacio Kolins, 25 Jang, 23 Hurter, a 11 Danilo Galiniari.