Efes sjajan u Milanu, Makabi bolji od Olimpijakosa

Košarkaši Efesa ostvarili su ubjedljivu pobjedu na gostovanju Olimpiji u Milanu – 80:51.

Aktuelni šampion Evrope do pobjede je stigao fantastičnom igrom u drugom poluvremenu tokom kojeg je primio samo 17 poena.

U timu Efesa najraspoloženiji za igru bio je Vil Klajburn sa 24 poena. Vasilije Micić imao je učinak od 12 poena i 4 asistencije.

Jedini dvocifreni u timu Milana bio je Mitru-Long sa deset poena.

Makabi je na svom parketu savladao Olimpijakos – 90:84.

Olimpijakos je sve do posljednje dionice imao rezultatsku prednost, ali je Makabi još jednom odigrao izuzetno u četvrtom kvartalu.

“Ponos Izraela” dobio je posljednjih deset minuta igre sa 27:15 što mu je bilo dovoljno za petu pobjedu.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Vejd Boldvin sa 22 poena, dok je u timu Olimpijakosa najviše poena imao Đanulis Larencakis (21).