Anadolu Efes
Evroliga/Anadolu Efes
Anadolu Efes je došao do velike pobjede nad Real Madridom i time se kvalifikovali na Fajnal for četvrti put u svojoj istoriji.

Krunoslav Simon je na 38 sekundi do kraja utakmice pogodio važnu trojku za 83-80, potom je Ljulj promašio šut a Singlton uhvatio loptu.

Sa dva pogođena slobodna bacanja rezultat je bio 85-80. Efes je na kraju stigao do pobjede 88-83 protiv Real Madrida i time se kvalifikovao na Fajnal for Evrolige.

Singlton je bio junak utakmice sa 26 poena, najviše u svojoj karijeri u plej ofu, Simon je dodao 17 poena, Vasilije Micić je dodao 18 a Šejn Larkin je postigao svega 10 poena ali kada je bilo najvažnije – u četvrtoj četvrtini.

“Bilo je veoma teško, na startu sezone smo imali situaciju da trenira samo 6 ljudi na treningu” osvrnuo se Singlton na probleme koje je ekipa imala sa koronom. “Ali kao što je Šejn Larkin rekao, važno je kako završiš sezonu i evo nas u Kelnu”.

Bila je odlična utakmica Krisa Singltona, utakmica karijere” – rekao je trener Efesa Ataman koji je ujedno čestitao i protivniku. “Bili su izvanredan protivnik, nisu popuštali i bili su blizu pobjede sve do samog kraja”.

Za Real Madrid, Laprovitola je imao 17 poena. Zahvaljujući timskoj odbrani, Larkin je bio bez poena u prvom poluvremenu, Madrid je vodio sa 5 poena razlike (41-36). Međutim, nakon svega 2 minuta u drugom poluvremenu ekipa iz Istanbula je izjednačila na 41-41.

Real Madrid je reagovao trojkom Kerola ali je Efes onda krenuo u seriju 19-3, dolazeći do 55-44. Madrid nije odustajao, spustili su razliku na svega 3 poena (60-57) na kraju treće četvrtine.

Sa 5 vezanih poena madriđana, trojka Laprovitole i dva poena Garube, dolazimo do novog izjednačenja – 62:62. Larkin je doveo ekipu do vođstva 68-64 međutim Real “okreće” na 69-68 trojkom Rudija Fernandeza.

Do kraja meča ekipe su se smjenjivale u vođstvu ali je ekipa Efesa na kraju izašla kao pobjednik i putnik u Keln.