Efes
Anadolu Efes - Valensija / Twitter
Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su na domaćem parketu Valensiju rezultatom 99:83, u 27. kolu Evrolige.

U turskoj ekipi je bilo čak 5 igrača sa dvocifrenim učinkom, Šanli je postigao 20 poena, a dobru partiju je imao i srpski košarkaš Vasilije Micić sa 16 poena i 4 asistencije.

U poraženom timu najbolji je bio Bojan Dubljević sa 15 ponea i 6 skokova, dok je Nikola Kalinić postigao tri poena i devet skokova.

Košarkaši gostujućeg sastava bolje su otvorili ovaj duel, španska ekipa je nakon šest minuta igre ostvarila prednost od deset poena.

Šanli je malo podigao igru Anadolu Efesa, pa je tako turska ekipa uspjela da smanji zaostatak i da za kraj prve dionice imala zaostatak od pet poena.

Domaća ekipa je mnogo bolje zaigrala u drugoj četvrtini, podigla je ekipa Ergina Atamana nivo igre, što joj je donijelo bolji šut sa distance.

Nisu mogli košarkaši Valensije u nekoliko navrata da nađu put do koša, pa je tako Efes otišao na poluvrijeme sa prednošću rezultatom 46:40.

Košarkaši španskog tima su nešto bolje krenuli u nastavku, ali je Efes nastavio da pogađa sa distance pa je tako pred poslednju dionicu turski tim imao prednost od 10 poena.

Do kraja utakmice izabranici Ergina Atamana su održali rezultatski plus na svojoj strani, dok je Valensija ovim porazom ostala prva ekipa ispod crte za doigravanje.