Efes poražen od Reala

Anadolu Efes nije uspio da izbaci Real Madrid iz četvrtfinalne serije Evrolige veće je razlika smanjena na 2:1.

Utakmica je odigrana u Madridu a rezultat je bio 80:76. Posle 15:15 u prvih deset minuta, ekipa Ergina Atamana je drugu četvrtinu riješila u svoju korist sa 23:13, dok su treću odigrali podjednako dobro sa 20:20, da bi u poslednjim trenucima meča došlo do preokreta. Meč je izgleda kao rutinski za Efes, ali u ovoj poslednjoj dionici je bilo 32:18, posle serije domaćina od 19:2, za konačnih 80:76.

Oni se ponovo sastaju u petak i Real će ponovo biti domaćin.

U timu Efesa pored Micića efikasan je bio Rodrig Bobua sa 18 poena (3/5 za tri), Brajan Danston je ubacio devet, a Sertak Sanli dva poena manje.

U redovima Reala, Serhio Ljulj je postigao 20 poena, a njegove trojke (4/7) su i spasile meč, Alberto Abalde je ubacio 11, a po deset Usman Garuba i Aleks Tajus.