Anadolu Efes savladao Olimpijakos

Košarkaši Anadolu Efesa nakon preokreta u 25. kolu Evrolige ubjedljivo su savladali Olimpijakos, 76:53. Odličan je u pobjedničkom timu bio Šejn Larkin, sa 21 poenom, dok je Vasilije Micić ubacio devet. Nešto ranije, Baskonija je na gostovanju bila bolja od Himkija sa 89:67.

U Istanbulu je igran jedan od derbija 25. kola. Utakmica na mali broj poena, obećavala je neizvjesnost i veliku borbu od prvog minuta.  Dobro je utakmicu otvorio srpski košarkaš Vasilije Micić, pogotkom sa distance, dok je na drugoj strani Larencakis vezao pet poena, 7:5 za goste.

Kako je prva dionica odmicala, tako je Olimpijakos sticao sigurnost u šutu, pa su Vazenkov i Elis pogodili za nešto osjetnijih +6.  Nije uslijedio odgovor Efesa, te su do kraja prve dionice gosti iz Pireja imali i prvu dvocifrenu razliku. Trojkom Slukasa, Olimpijakos je nakon deset minuta igre vodio sa 26:11.

Stala je ekipa iz Pireja u nastavku, što je domaćin umio da iskoristi i preko Danstona i Larkina priđe na samo -2. Singelton je iskoristio penale, za izjednačenje, 28:28, nevjerovatna serija Efesa. Larencakis je presjekao pohod domaćina na trenutak, ali su za Efes potom pogađali Anderson i Bobua, 37:30! Katastrofu Olimpijakosa u četvrtini spriječio je Vazenkov sa penala, crveno bijeli su u drugom kvartalu ubacili samo osam poena, 43:34.

Gosti su i nakon pauze bili neprepoznatljivi. Veliki broj promašaja i izgubljenih lopti, otvorio je priliku Efesu da se odlijepi. Iskoristili su je, naravno.  Drugom trojkom Micića, polovinom dionice imali su +15, a zatim je i ta razlika rasla kako je meč odmicao. Raznovrsnija igra u napadu domaćinu je pred poslednjih 10 minuta donijela 58:43.

Uzaludno je očekivano buđenje tima iz Pireja, ni Printezis ni Spanulis nisu imali svoje veče. Sa druge strane, Larkin i Danston su bili sjajni. Održavao je Vazenkov Olimpijakos iole u životu, ali Larkin ubacio novu trojku, za 72:49. Na kraju, Efes je slavio sa 76:53.