Etore Mesina
Mandatory Credit: Soobum Im-USA TODAY Sports/Ettore Messina/Reuters via Guliver image
Košarkaši Armanija dočekaće Crvenu zvezdu u Milanu u srijedu veče. Etore Mesina je pred novi duel Evrolige naveo da poštuje Zvezdu, kao i da je otkrio šta je važno za Armani.

Zvezdin tim ima mnogo napadačkog talenta i dovoljno atleticizma da mogu da budu vrlo agresivni u odbrani, što je odlika svih timova trenera Saše Obradovića. Dobar protok lopte i efikasna defanzivna tranzicija kako bismo ih natjerali na pozicione napade potencijalno su dva ključna faktora za pobjedu – smatra Etore Mesina.

Italijanski sastav je do sada odigrao samo pet utakmica u Evroligi, a imaju tri pobjede, dok je skor Zvezde 3-5.

Nažalost, nedostajaće nam Điđi Datome, ali barem na nekoliko minuta moći ćemo da računamo na Dilejnija, Pantera i Moraskinija – svi su spremni, ali daleko od prave kondicije – otkrio je italijanski stručnjak.

Kevin Panter koji je prošle sezone nosio crveno-bijeli dres, raduje se novim utakmicama Evrolige.

Biće doduše malo čudno vratiti se protiv bivšeg tima. Moramo da budemo čvrsti u odbrani i da igramo u visokom intenzitetu svih 40 minuta. Svaka evroligaška utakmica je važna i teška, želimo pobjedu, naglasio je Panter.

Utakmica je na programu u srijedu od 20:45.