Fenerbahče vs Maccabi Tel Aviv
Fenerbahce vs Maccabi Tel Aviv/Twitter
Košarkaši Fenerbahčea ostvarili su još jednu pobjedu u Evroligi, savladavši Makabi iz Tel Aviva rezultatom 75:65 (18:22, 17:16, 21:16, 19:11).

Prva četvrtina protekla je u znaku Makabija, već prvi napad donio je pogodak sa distance i prednost, koju su čuvali tokom čitave četvrtine.

Imao je Makabi i +8 ali je u drugom kvartalu prednost polako počela da se topi. Slično je bilo i u trećoj četvrtini, kada su gosti konačno preuzeli stvar u svoje ruke.

Izabranici Igora Kokoškova su konačno zaigrali znatno ofanzivnije i došli do minimalne prednosti, koju su uspjeli da uvećaju u četvrtoj četvrtini. Na četiri minuta do kraja Fener je poveo sa 11 poena razlike, pa je pitanje pobjednika praktično bilo riješeno.

Uspio je Makabi poenima sa penala i distance da smanji zaostatak u jednom momentu, ali ne i da ozbiljnije ugrozi prednost Fenera.

U utakmici šestog kola elitnog takmičenja najefikasniji je bio Skoti Vilbekin, koji je postigao 23 poena, dok se u Fenerbahčeu istakao Ali Muhamed sa 17 poena.

U narednom, sedmom kolu Evrolige, Makabi gostuje Efesu, dok će ekipa Fenerbahčea igrati protiv Himkija na svom terenu.