Fenerbahče
Evroliga/Fenerbahče
U duelu 23. kola Evrolige, Fenerbahče je bio ubjedljiv na gostovanju Himkiju i pobjedu je upisao rezultatom 107:76.

Zanimljivo je i rezultatski neizvjesno bilo samo tokom prvih deset minuta, ali se turski tim odlijepio u drugoj dionici koju je u svoju korist riješio sa osam poena razlike.

Pred poslednjih deset minuta jedino je ostalo nepoznato kolika će razlika biti na kraju u korist tima Igora Kokoškova koji je nakon tri četvrtine vodio 83:57.

Nije Fener usporio ni u poslednjoj četvrtini pa je ubjedljivo došao do osme vezane pobjede, a 13. ukupno u Evroligi.

U Fenerbahčeu je najefikansiji bio je Nando de Kolo sa 17 poena, poen manje je postigao je Lorenzo Braun koji je imao i šest asistencija. Jan Veseli stao je na 15, a po 14 poena dali Marko Gudurić (uz četiri skoka i tri asistencije) i Dešon Pijer.

Fener je u ovom meču izjednačaio svoju prethodnu najefikasniju utakmicu (107 poena), napravio je najveću razliku (34 poena) i postavio klupski rekord po broju asistencija na jednoj utakmici (29).

Ekipi Himkija ništa nije značilo 26 poena i šest asistencija Alekseja Šveda. Jevgenij Voronov dao je 11 poena.

Fenerbahče 5. februara dočekuje Zenit, a Himki će dan ranije gostovati Makabiju.