Fenerbahče
Evroliga/Fenerbahče
Fenerbahče je u turskom derbiju savladao Anadolu Efes, u sklopu 2. kola Evrolige – 80:71.

Iako je Efes bio favorit, ekipa Igora Kokoškova je slavila u derbiju i pokazuje da će biti ozbiljan kandidat za fajnal four koji će se održati u Kelnu.

Efes je bolje odigrao u prvoj četvrtini, pri rezultatu 5:10 za Fenerbahče, ekipa koju predvodi Ataman pravi seriju 16:2 i odlazi na pauzu sa sedam poena prednosti. U drugoj četvrtini Fenerbahče je odigrao sjajnu odbranu koja je napravila veliku razliku. Efesu je dozvoljeno samo 12 poena. Fener je na poluvrijeme otišao vodeći 35:42.

U trećoj četvrtini Efes nije uspio da napravi seriju i smanji prednost pa se u poslednjih 10 minuta pošlo sa 7 poena prednosti za goste. Na početku poslednje dionice domaćini smanjuju na svega poen zaostatka 62-63. Fenerbahče ipak pravi seriju 11:1 i odlaze na nedostižnih 10 poena prednosti.

Nando De Kolo bio je najbolji sa 20 poena(7 skokova i 4 asistencije), a pratili su ga Lorenzo Braun sa 17, Jan Veseli sa 13(i 10 skokova) i Edgaras Ulanovas sa 10 poena. Odličnu partiju je pružio i Piere koji je postigao samo 1 poena ali je imao 9 skokova i 3 asistencije.

Krunoslav Simon je postigao 21 poena i bio najefikasniji u redovima Efesa. Pratili su ga Buboa sa 11, Plajs i Anderson sa 8 poena. Micić je odigrao jednu od slabijih partija u Efesu. Postigao je 7 poena uz 2 skoka i jednu asistenciju.

Nakon dva kola Efes ima dva poraza, dok je Fenerbahče slavio u oba meča Eveolige.

U narednom kolu Efes gostuje Albi u Berlinu a Fenerbahče dočekuje CSKA iz Moskve.