Fenerbahče prekinuo seriju poraza u Evroligi

Fenerbahče je kao gost savladao Zenit rezultatom 73:65. Tako je ekipa Igora Kokoškova napokon prekinula seriju poraza u Evroligi i došla do pete pobjede.

Zenitu je ovo bio treći poraz u najjačem klupskom evropskom takmičenju, a do sada su zabilježili šest pobjeda.

Fener je dosta dobro otvorio meč i prvi kvartal riješili u svoju korist – 23:14. Odlični su bili i u drugoj četvrtini kada su u jednom trenutku imali i čak +17.

Djelovalo je da će gosti upisati lagan trijumf, ali je Zenit uzvratio u trećoj četvrtini. Napravili su nevjerovatnu seriju od 18:0 i poveli 50:47, pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa rezultatskim egalom.

Ipak, Fenerbahče nije dozvolio da ponovo prokockaju prednost. Zaigrali su mnogo čvršće u odbrani i poslednju četvrtinu dobili rezultatom 20:12 za konačnih 73:65.

Sjajan meč odigrao je Jan Veseli koji je sa 17 poena bio najefikasniji igrač utakmice. Pratio ga je Danilo Bartel sa 15 poena.

Najefikasniji igrač Zenita bio je Kevin Pengos sa 16 poena.