Fenerbahče ubjedljivom pobjedom savladao ekipu Bursaspora

Nakon poslednjeg, ubjedljivog poraza, u EvroligiFenerbahče Igora Kokoškova je donekle zaliječio rane ubjedljivom pobjedom u domaćem prvenstvu nad ekipm Bursaspora 90:54.

Fenerbahče je uspostavio kontrolu igre već tokom prvih 10 minuta utakmice jer su “kanarinci” vodili već sa 26:12.

Druga četvrtina je bila još ubjedljivija za izabranike Igora Kokoškova koji su dominirali kako u ofanzivnom tako i na defanzivnom dijelu parketa.

Do kraja utakmice, Fenerbahče je samo održavao razliku koja je na kraju bila veoma ubjedljiva, pa je tih +36 realan prikaz stvari na terenu.

U pobjedničkoj ekipi je blistao Ahmet Duverioglu sa 23 poena i gotovo perfektnim šutom iz igre (10/11). Uz to je dodao i osam skokova…

Jordanski košarkaš je imao veliku pomoć i u Nandu de Kolou koji je upisao 14 poena, četiri skoka i sedam asistencija, dok se još uvijek čeka novi debi Marka Gudurića.

Kod Bursaspora, jedini vrijedan pomena bio je Kamerunac Kađi sa 23 poena i četiri skoka.