Finiks
Twitter/Finiks
Finiks Sansi stigli su do 13. pobjede u sezoni pošto su savladali Boston Seltikse 100:91.

Ovom pobjedom ekipa iz Arizone se probila na četvrto mjesto na Zapadu.

Boston je na ovom meču bio lišen usluga najefikasnijeg igrača Džejlena Brauna zbog povrede koljena, kao i Markusa Smarta. Finiks je igrao čvrstu odbranu i prvu četvrtinu je dobio 27:19. Ipak Seltiksi su bili raspoloženiji napadački u drugih 12 minuta pa su na odmor otišli sa samo minus tri 52:49.

Ekipa iz Arizone se opet odvojila na osam poena prednosti u trećoj četvrtini i tu prednost su održavali do kraja. Prišao je Boston na 94:91, ali je sa šest vezanih poena Finiks riješio pitanje pobjednika.

Predvodio ih je Mikal Bridžes sa 19 poena i 9 skokova, dok je 18 uz 11 asistencija imao Devin Buker.

Odlični su bili još Kameron Džonson sa 17, Deandre Ejton sa 16 uz 11 skokova, te Kris Pol sa 15 poena.

Džejson Tejtum je za Boston ubacio 23 poena, dok je Voker meč završio sa 14 poena ali uz očajnih 0/9 za dva poena, dok je pogodio 4 trojke iz 11 pokušaja. Sa skorom 12:10, Seltiksi su četvrti tim Istoka.