Finiks
Twitter: Finiks
Finiks Sansi su savladali Los Anđeles Lejkerse u 5. utakmici doigravanja i poveli ukupno 3:2.

Sansi su sinoć, prije svega sjajnom odbranom došli do pobjede 115:85, i tako stigli na pobjedu od toga da ispišu istoriju.

Postali bi prva ekipa koja je izbacila LeBrona Džejsma u 1. kolu doigravanja.

Devin Buker je bio najzaslužniji za trijumf ekipe iz Arizone sa 30 poena, 7 skokova i 5 asistencija.

“Niko od nas ne gubi fokus, imamo samopouzdanje i svjesni smo da možemo dalje”, kazao je Buker nakon meča.

Navijači Finiksa su se uplašili kad se Kris Pol sredinom treće četvrtine uhvatio za desno rame, zbog kojeg je već odustvovao. Plej Sansa se nije vraćau u igru od tada.

“Poprilično sam se uplašio. Osjetio sam bol koji poznajem i to me je baš prepalo. Ipak ne bi trebalo da je išta ozbiljnije”, kazao je Pol.

Lebron Džejms je dao 24 poena za Lejkerse, koji su igrali bez povrijeđenog Entonija Dejvisa.

“Isprašili su nas po turu. Eto tako, jednostavno rečeno. URadili su sve što je potrebno da dobiju meč”, kazao je Džejms.