Finiks ubjedljiv protiv Golden Stejta

Gotovo rutinski Finiks je savladao rivala 114:93 i prekinuo niz od tri uzastopna poraza.

Dvocifrena prednost iz prve četvrtine istopila se u drugoj, ali je vraćena po povratku sa velikog odmora. Sredinom treće dionice Sansi su prelomili utakmicu i došli do devete pobjede u 17 utakmica.

Predvodio je Finiks Mikel Bridžis sa 20 poena, a još šestorica igrača domaćeg tima imali su dvocifren učinak. Egipćanin Abdel Nader i Dže Krauder ubacili u po 16, s tim da je ovom drugom nedostajao jedan skok za dabl-dabl. Do takvog učinka došli su Deandre Ejton (12 poena, 13 skokova) i Frenk Kaminski (12 poena, 13 skokova i osam asistencija), dok su Kameron Džonson i Kris Pol meč završili sa po 13 poena.

Golden Stejt je, po običaju, predvodio Stef Kari. Plej Voriorsa ubacio je 27 poena za 31 minut i imao po četiri skoka i asistencije. Izostala mu je podrška saigrača, pošto su ga pratili samo Endrju Vigins sa 16 i Erik Paskal sa 12 poena. Ekipa Stiva Kera nije imala mnogo rešenja u napadu i gotovo se predala u trećoj dionici, pa je sada na 10 pobjeda i devet poraza.

“Nismo imali dobar protok lopte. Bilo smo zaglavljeni u mnogim situacijama. Trebalo je da budemo bolje organizovani”, konstatovao je trener Golden Stejta poslije meča.