Finiks upisao sedmu uzastopnu pobjedu! Bruklin pobijedio Orlando, Dalas poražen od Portlanda!

Od nastavka NBA lige u Orlandu, Finiks je upisao sedmu uzastopnu pobjedu, ovog puta bili su bolji od Filadelfije i ostvarili pobjedu rezultatom 130:117 (23:27, 40:31, 32:32, 35:27).

Nakon pretposlednjeg ligaškog meča, Sansi sa učinkom 33/39 nalaze se na osmoj poziciji na Zapadu, po broju pobjeda su se izjednačili sa Portlandom i Memfisom.

Finiks je tek u samoj završnici stigao do dvocifrene prednosti u ovom meču, a na kraju su uspjeli da održe prednost.

U tome je Finiksu najviše pomogao Devin Buker, koji je meč završio sa 35 poena, 9 skokova i 7 asistencija, dok je Mikel Bridžis dodao 24, a Dario Šarić 18 poena za Finiks.

Bruklin je pobijedio Orlando sa 108:96 (34:22, 26:21, 25:29, 23:24). Obije ekipe će biti u plej-ofu i do kraja takmičenja u “mjehuru” nemaju priliku da promijene svoje pozicije.

Vjerovatno je to bio razlog što su priliku dobili i rezervisti, a Džanan Musa je ostvario i lični najbolji rezultat od kako je u NBA ligi. On je zabilježio 17 poena, 6 asistencija i isto toliko skokova.

Sjajan je bio i bivši igrač Mega Bemaksa, Timoti Luvavu, sa 24 poena i 7 skokova.

U Orlandu su Ivundu i Frejzer ubacili po 18 poena, a Nikola Vučević je za 21 minut ubacio 12 poena i imao je 10 skokova.

San Antonio bio je bolji od Hjuston Rokitsa sa 123:105 )31:25, 35:24, 32:29, 25:27).

Nije ovo bio težak posao za Sparse, vodili su tokom čitave utakmice i na kraju slavili uz sjajan procenat šuta za tri poena.

Najefikasniji u pobjendičkom timu bio je Keldon Džonson, koji je imao skor od 24 poena, 11 skokova i 3 asistencije, dok je u redovima Hjustona najbolji pojedinac bio Rasel Vestbruk, sa 20 poena, 5 skokova i 6 asistencija. Džejms Harden nije igrao na ovoj utakmici.

Seltik je pobijedio Memfis sa 122:107 (24:17, 32:23, 27:33, 39:34).

Najefikasniji je bio Džejson Tejtum sa 29 poena, 6 skokova i 2 asistencije, dok se u Memfisu istakao Dža Morant sa 26 poena, 4 skoka i 13 asistencija.

Dalas Maveriks poražen je od Portlanda sa 131:134 (31:38, 27:28, 37:32, 36:36).

Blejzerse je do trijumfa vodio Demijen Lilard, koji je utakmicu završio sa nestvarnim 61 poenom, 5 skokova i 8 asistencija, dok se u Dalasu istakao Krisaps Porzingis sa 36 poena, 6 skokova i 2 blokade.

Do izjednačenja rekorda karijere po broju poena, Lilard je stigao i uz dvije vrlo važne trojke u završnih minut i po utakmice u Orlandu, koja se rješavala u poslednjim trenucima.

Luka Dončić je za 35 minuta upisao 25 poena, 10 asistencija i 8 skokova, a Boban Marjanović je dodao 2 poena za 7 minuta igre.

Milvoki je došao do nove pobjede u Orlandu, pobijedio je Vašington rezultatom 126:113 (24:21, 42:35, 33:28, 27:29).

Najefikasniji je bio Frenk Mejson sa 19 poena, 5 skokova i 6 asistencija.