FMP savladao Megu

FMP je u pretposlednjem kolu ligaškog dijela ABA lige priredio iznenađenje savladavši kao gost elipu Mege.

Ekipa iz Železnika je vodila skoro tokom cijelog toka meča.

Najveću razliku od 12 poena FMP je napravio sredinom trećeg perioda kada je bilo 62:40.

Uslijedio je snažan odgovor domaćina i već na početku poslednje četvrtine Mega je došla do izjednačnja 66:66.

Gost je potom konsolidovao redove, polako slamao otpor domaćina da bi minut i po prije završetka utakmice došao do ključnih 9 poena razlike i meč mirno priveo kraju. Konačan rezultat glasio je 76:84.

Igrač utakmice bio je Megin Karlo Matković sa 21-im postignutim poenom i 9 uhvaćenih lopti, ali to je bilo nedovoljno, jer nije imao pravu podršku saigrača.

Nakon 25 odigranih kola FMP je upisao 10 pobjeda, dok je Megin dosadašni skor 14-11.