Gaziantep dobio favorizovanu Karšijaku, Bursa bolja od novog prvoligaša

Na otvaranju drugog kola turskog šampionata Gaziantep je savladao favorizovanu Karšijaku rezultatom 59-55.

Prva četvrtina je odmah najavila da će utakmica biti izuzetno tvrda i da će se ekipe dobro pomučiti da dođu do poena. Karšijaka je bolje počela utakmicu, povela sa 13:6 međutim domaćini su se vratili već do kraja prve četvrtine.

U drugom periodu Gaziantep je krenuo furiozno i napravio seriju 13:0, da bi tokom ove četvrtine imali čak +20 razlike (39-19). Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 39-24 za domaćina.

U trećoj četvrtini es ekipa Ufuka Sariče vratila u meč, napravili su seriju 12-2 i ušli u poslednji period sa zaostatkom od 6 poena. U poslednjoj četvrtini viđena je izuzetno jaka odbrana oba tima, Karšijaka je dobila ovaj period 13-11 međutim to je bilo nedovoljno za preokret.

Za Gaziantep najefikasniji bili su Trevis Simpson i Jaiteh sa 15 poena. Francuski centar je uhvatio i 13 skokova dok je Rajan Keli bio najbolji dodavač sa 5 asistencija.

U ekipi Karšijake najbolji pojedina bio je Birsen sa dabl dablom – 16 poena i 11 skokova, pratio ga je Sek sa 12 poena.

Bursaspor je lako savladao novog prvoligaša, ekipu Fetijea, rezultatom 75-89. Prelomna je bila treća četvrtina u kojoj je Bursa slavila sa 32-15.

Najefikasniji na utakmici je bio Savaš sa 21 poenom, pratio ga je Batuk sa 17 i Hamilton sa 13. Za ekipu Fetijea Frejzer, Kuk i Nil su imali po 17 poena.