Hjuston
Twitter/Hjuston
Hjuston Rokitsi su dobili Portland Trejlblejzerse kao domaćini 104:101.

Tokom utakmice su gosti imali i 20 poena prednosti (30:10), ali je domaćin u drugom poluvremenu preuzeo vođstvo. Poslije pauze stao je Lilard, zapravo preselio se na klupu, a probudio se Geri Trent i svojim trojkama uspio da vrati Blejzerse sa “minus 13”, međutim, ne i da ih odvede do pobjede. Portlandov šuter pokazao je ogromno samopouzdanje jer je poslije 0/4 za tri u prvom poluvremenu, u nastavku šutirao 7/8, ali nije bio precizan kada se rezultat lomio u finišu.

Neprecizan je bio i Lilard u poslednjem minutu, u koji je Hjuston ušao s poenom prednosti, poslije čega je Pi Džej Taker ofanzivnim skokom omogućio Viktoru Oladipu popravni šut i koš za 101:98 na 26 sekundi do kraja. Hladnokrvniji su u tim trenucima bili domaći košarkaši, pa je Hjuston upisao četvrtu uzastopnu pobjedu. Od odlaska prve zvijezde, Džejmsa Hardena, tim iz Teksasa ima 5-3, pa je ukupno na osam pobjeda i devet poraza.

Kao novi lider ekipe nameće se Oladipo, koji je ovaj meč završio sa 25 poena, sedam skokova i pet asistencija. Kristijan Vud je ubacio 22 poena, uz 12 skokova, a Džon Vol 20 poena, uz šest asistencija i pet skokova. Na drugoj strani Lilard je sakupio 30 poena, devet asistencija i četiri skoka, a Geri Trener Džunior 23 poena.