Holandija
U pretposljednjoj provjeri pred EURO, Holandija je odigrala samo 2:2 protiv Škotske.

Iako su Škoti igrali bez sedam reprezentativaca, pružili su sjajnu partiju u Portugalu a pobjedu su ispustili u samom finišu.

Vodila je Škotska dva puta, prvo preko Hendrija, a potom i preko Nizbeta, međutim, Holandija se vraćala, zahvaljujući Memfisu Depaju, strijelcu dva gola.

Holandija

Njemačka je u austrijskom Insbruku dočekala Dansku, a pobjednika nije bilo – 1:1.

Izabranici Joakima Leva bili su bolji rival, imali nešto više prilika za gol, koji su i postigli u 48. minutu, kada je Florijan Nojhaus sačekao odbitak i pogodio.

Danci su do izjednačenja stigli iz jedine prave šanse. U 71. minutu je pogodio Polsen, poslije dodavanja Eriksena.