huventud
Joventut/Twitter
Ekipa Huventuda poražena je u osmom kolu Evrokupa od Bahčešehira rezultatom 87:77 na domaćem terenu, pa šansu za bolji rezultat će potražiti u Beogradu za dva dana.

Zbog problema sa brojem pozitivnih članova tima, tim iz Badalone je preskočio pojedine utakmice u Evrokupu, među kojima je i gostovanje crno-bijelima. Novi termin je zakazan za četvrtak, a Huventud se ponovo vraća u situaciju kao prije virusa.

Međutim, rezultat i nije tako sjajan, u duelu sa Turcima koštale su ih neefikasne druga i treća četvrtina. Previše praznih minuta sa Bahčešehirom, vjerovatno će ih dodatno motivisati u beogradskoj Hali sportova, obzirom da ni Španci ne odustaju od TOP 16 faze.

U utorak uveče, u Evrokupu su igrali i Antverp i Monako, a gosti su odnijeli pobjedu rezultatom 75:67, dok je Metropolitan bio bolji od Ulma sa 72:65.

Crno-bijeli naravno ni u ovom kolu nijesu mogli bez drame, pa su Uniks savladali u finišu rezultatom 89:86.