NBA liga je odabrala najboljeg trenera za ovu sezonu.
U pitanju je trener Toronto Reptorsa – Nik Nurs.
Fanatastični stručnjak rođen u Ajovi je i prethodne sezone napravio veliki uspjeh kada je sa kanadskom ekipom osvojio NBA prsten.
U ovoj sezoni Reptorsi su imali drugi najbolji učinak u cijeloj ligi od 53 pobjede i 19 poraza, prije nego što je prekinut ligaški dio sezone.
Upravo je taj procenat pobjeda od 73,6 odsto najveći u istoriji Toronta, što je prepoznala i NBA liga i iz tog razloga mu dodijelila prestižnu nagradu.
Nurs je tek treći trener u istoriji Reptorsa koji je dobio ovo priznanje nakon Dvejna Kejsija (2018. godine) i Sema Mičela (2007. godine).
Nik će imati priliku da to priznanje potvrdi u plej-ofu, gdje Toronto u prvoj rundi vodi sa 3:0 u pobjedama protiv Bruklin Netsa.
Svaka cast, bez superstara, Lenard ekipu napustio, a on napravio timčinu,, od koje se boje vjerovatno i svi favoriti na Zapadu, a kamoli Seltiksi Baksi i ostali konkurenti na Istoku.
Džikić na aparatima haha (Za neupućene, Džile jako hejtuje Nursa jer je po njemu nepravedno naslijedio Dvejna Kejsija)
Sta ??? Nije Meloun ? Nemoguce !
Konkurencije na nivou, ali izabran baš najbolji. Sve čestitke!!!