Maestralni Jokić prekinuo crnu seriju Nagetsa!

Nikoli Jokiću, srpkom centru malo je falilo da ostvari tripl dabl na sjajnom meču koji je predvodio do nove pobjede savladavši Sakramento Kingse 121:111.

Jokić je za nešto više od 33 minuta na parketu postigao dabl-dabl, 33 poena, uz deset skokova i sedam asistencija.

Bila je ovo još jedna partija o kojoj će pričati čitava Amerika, a zbog impresivnog Jokića Denver Nagetsi nisu se mučili na ovom meču.

Denver je dobro krenuo od prvog minuta i već posle prve četvrtine imao lijepu prednost od 12 poena, a ta razlika bila je i na poluvremenu (66:54).

Nagetsi su do kraja samo povećavali razliku, ona je tokom poslednje četvrtine iznosila i 21 poen (110:89) i jednostavno, nije bilo povratka za Kingse.

Džef Grin i Zik Nnadži su aktivirani sa liste COVID-19, dok su Aron Gordon i Bouns Hajland igrali nakon što su poslani kući u četvrtak zbog bolesti koje nisu povezane sa KOVID-19.

Grin je imao 18 poena, Hajlend 13, a Gordon 10.

Aleks Len je imao dabl-dabl od 18 poena i deset skokova, dok je Tajris Halibarton dodao 14 poena.

Zanimljivo je da je trener Denvera Majkl Meloun propustio četiri uzastopne utakmice, pa njegov pomoćnik Popaj DŽons, u svojoj prvoj sezoni kao asistent u Nagetsima, ima skor od 2-2.