Nikola Jokić
Izvor: Twitter - Nikola Jokić
Nikola Jokić, najbolji košarkaš Denver Nagetsa, uz Džamala Mareja predvodio je svoju ekipu do pobjede u petoj utakmici plej-of serije protiv Los Anđeles Klipersa.

Nagetsi su trijumfovali rezultatom 111:105, nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu i tako smanjili na 3:2 u polufinalu Zapadne konferencije.

Nikola Jokić je nakon utakmice u kojoj je njegova ekipa jurila maksimalnih 16 poena zaostatka rekao da košarkaši Denvera nijesu željeli da se predaju.

Jednostavno nijesmo želeli da odustanemo ni kada smo gubili 16 poena razlike. Bila je ovo utakmica u serijama, a mi smo samo čekali svoju poslednju i dočekali smo je. Četvrtu četvrtinu smo odigrali sjajno, pogađali smo, a odbrana je bila na visokom nivou – poručio je Jokić.

Ako ćeš da igraš – igraj i daj sve od sebe. Znali smo da moramo da pobijedimo ili idemo kući, mislim da je ekipa sjajno odigrala meč.

Jokić je meč završio sa 22 poena, 14 skokova i 5 asistencija.

Džamal Marej je imao 26 poena, međutim bitan je doprinos i ostalih igrača Denvera.

Geri Heris i Džeremi već petu utakmicu čuvaju njihove najbolje igrače, to je jako težak zadatak. Potrebni su nam puno. Pol Milsap je bio fantastičan danas, Mejson Moris je bio veoma dobar, Majkl Porter je pogodio jako bitnu trojku i slobodna bačanja na kraju.

U narednom meču, Denver će ponovo biti u situaciji da se “bori za živu glavu”.

Samo ćemo izaći na parket i igrati slobodno. Moramo da pružimo sebi šansu da pobijedimo i da pružimo 100% svojih mogućnosti. U tom slučaju, mislim da ćemo biti u redu – zaključio je Jokić.

Šesti meč plej-of serije polufinala Zapadne konferencije između Denver Nagetsa i LA Klipersa igra se u nedelju od 19 časova.