Vlada Jovanović
Vlada Jovanović / Twitter
Vlada Jovanović, trener Mege, rekao je nakon pobjede nad Primorskom, da je utakmica mogla da ode na obje strane.

Mega je u Kopru bila bolja od košarkaša Primorske, a utakmica 8. kola ABA lige riješena je tek u produžetku, rezultatom 71:69.

‘Čestitke mojim momcina na pobjedi, a čestitam i Primorskoj na jako dobroj utakmici. Moram da kažem, bez obzira na krajnji rezultat, ne bi bilo nezasluženo da su i oni dobili. U prvom poluvremenu je utakmica bila daleko više na njihovoj strani. Uspjeli smo posle toga da uspostavimo odbranu, gdje smo u prvom poluvremenu u tom segmentu bili daleko lošiji. Na kraju, dijelio nas je jedan šut od poraza ili pobjede, tako i njih, i moram da budem zadovoljan samom pobjedom na kraju’ rekao je Jovanović i zatim dodao:

‘Držali smo skok i odbranili reket, njihova slobodna bacanja koja nisu ušla i naše dvije trojke koje su ušle su na kraju riješile utakmicu. Znali smo da će igrati usko i da će nas puštati u šutu za tri poena, danas to nije ulazilo i automatski smo ušli u problem. Još jednom čestitam Primorskoj na dobroj utakmici i želim da im poželim sreću i zdravlje u nastavku sezone’ zaključio je Jovanović posle pobjede.

Primorska nije uspjela da ostavri prvi trijumf u sezoni i glavni je kandidat za ispadanje sa osam poraza iz isto toliko utakmica.

Sa druge strane, Mega je odlično startovala sezonu i nakon osam utakmica ima šest pobjeda.