Juta Džez - Memfis Grizlis
Twitter/Juta Džez - Memfis Grizlis
Juta Džez je slavila treći put zaredom protiv ekipe Memfis Grizlisa, od toga dva puta na gostovanju.

Rudi Gober i Bojan Bogdanović su postigli ukupno 30 poena za Juta Džez u pobjedi 120-113 protiv Memfis Grizlisa. Ekipa iz Solt Lejk Sitija sada vodi sa 3-1 u seriji, u prvoj rundi NBA plej ofa. Francuski centar je postigao 17 poena, 8 skokova, 2 blokade i jednu asistenciju. Bojan je dodao 13 poena uz 3 trojke, 2 asistencije i 2 skoka.

Domaći tim nije uspio da dođe do 2-2 i pokušaće da ostanu “živi” i nakon pete utakmice koja se igra kod Džezera. Litvanski centar Jonas Valančijunas došao je do svog trećeg dabl dabla u ovoj seriji sa 14 poena i 12 skokova. Dodao je još jednu asistenciju, blokadu i ukradenu loptu za 35 minuta.

Džordan Klarkson, dobitnik nagrade za najboljeg igrača sa klupe u regularnoj sezoni, je ubacio 24 poena, od toga osam u poslednjih par minuta treće četvrtine, pa je Juta odnijela pobjedu kući i sada su na korak od polufinala.

Dugo su se mučili, na startu poslednje četvrtine promašivali, dali šansu “Grizlijima” da se vrate. Ali na kraju par trojki Konlija i Bogdanovića, serija 7:0 i pobjeda je otišla iz Tenesija. Kod domaćih Dža Morant 23 poena, 12 asistencija, na drugoj strani Donovan Mičel je ubacio 30 poena.