Eurohups: Vil Klajburn MVP 3. kola

Vil Klajburn je MVP 3. kola Evrolige po prestižnom sajtu Eurohups.

Usred cijelog haosa zbog pozitivnih slučajeva na koronavirus u više timova i nekoliko utakmica koje su odložene, oni koji su izašli na teren u 3. kolu Evrolige nisu razočarali. Suprotno tome, imali smo velike utakmice, odlične performanse, a samo jedna ekipa ostaje neporažena sa rezultatom 3:0, a to nije ona koju su svi očekivali da vidite na vrhu tabele.

Povreda prednjih ukrštenih ligamenata koju je Klajburn zadobio u oktobru prošle godine sada je zvanično prošlost, kao što je američko krilo pokazalo ove sezone i definitivno je to pokazao u pobedi CSKA-a nad Fenerbahčeom u produžecima. Klajburn je utakmicu poslao u produžetke pogotkom koji je izjednačio rezultat na 69:69 na 16 sekundi do kraja utakmice. Takođe, u produžetku je odlučio utakmicu sa košem i faulom u reketu. Završio je utakmicu sa 26 poena, šest skokova i dvije asistencije za ukupni indeks od 27.

Najbolja petorka:

Kostas Sloukas: Olimpijakos je stigao do druge pobjede u sezoni i to u velikoj mjeri zahvaljujući iskusnom beku koji je razigravao i sebe i saigrače sa 11 asistencija pored svojih 17 poena.

Vladimir Lučić: Da nije bilo Klajburna koji je odigrao savršenu utakmicu, Lučić bi bio MVP i zaista je bio blizu. Postigao je 26 poena, što mu je najviše u karijeri, uključujući presudnu trojku na preostala dva minuta do kraja, kao i sjajnu odbranu na Otela Hantera u poslednjem minutu pobjede Bajerna nad Makabijem.

Vill Cliburn: Dobrodošao nazad MVP.

Rolands Smits: Barseloni je trebao neko da istupi u odsustvu Nikole Mirotića koji je dobio koronavirus i Smits je bio taj. On je bio jedini igrač koji je Barsu održao u životu u prvoj polovini utakmice. Završio je meč sa 15 poena uz savršeno šutiranje 6-6, uz sedam skokova i dvije asistencije.

Tibor Plajs: Anadolu Efes nije dobro startovao dok nema Šejn Larkina, ali su ubjedljivo savladali Albu iz Berlina za prvu pobjedu u sezoni. Plajs je bio ubjedljiv sa 23 poena uz šut iz igre od 8-10 i usput ugrabio šest skokova.