Meridianbet: Denver Nuggets vs Los Angeles Clippers

Ekipa LA Klipersa bila je ubjedljivo bolja od ekipe Denver Nagetsa u prvoj utakmici polufinala Zapada.

Klipersi su trijumfovali protiv Nagetsa rezultatom 120:97 (31:31, 38:20, 22:16, 29:30).

Najefikasniji u redovima Denvera bio je Nikola Jokić sa 15 poena, uz 3 skoka i isto toliko asistencija.

Klipersi su imali mnogo više raspoloženih igrača. Predvodio ih je Kavaj Lenard sa 29 koševa, Pol Džordž je postigao 19, dok je Markus Moris ubačio 18.

Nagetsi su samo u prvoj četvrtini uspjeli da pariraju Klipersima. Igrali su dosta dobro u napadu i pogađali veliki broj šuteva, ali su isto tako imali velike propuste u odbrani, pa je tako prvi kvartal završen neriješenim rezultatom 31:31.

Već u drugoj četvrtini Klipersi prave veliku i nedostižnu prednost. Uslijedila je njihova serija 10:2, Lenard se razigrao i izabranici Doka Riversa vrlo brzo odlaze do dvocifrenog vođstva. Na pauzu se otišlo sa 69:51 za Los Anđeles Kliperse.

Očekivano, Denver u nastavku nije imao snage za preokret. Bio je primjetan umor kod igrača nakon teške serije sa Jutom, dok su Klipersi imali više vremena za odmor.

Odigrali su loše drugo poluvrijeme i Kipersi su rutinski priveli meč kraju.

Na kraju sasvim zaslužena pobjeda ekipe iz Los Anđelesa rezultatom 120:97.

Naredni meč igraju u noći između subote i nedelje u 3 časa iza ponoći.

6 KOMENTARA

1. Slabo sta moze Denver da uradi ,Marej tesko da moze nesto protiv Klipersa.Realno treba im odlican Marej i Jokic da bi nesto napravili .Kavaj igra bez greske ,opusten je u Denveru nema kvalitetnog igraca koji bi ga cuvao .Nisu Klipersi toliko dobri al igraju rutinski dosta .Valjda ce Denver biti bolji na sledecoj utakmici .

2. Klupa je problem Denvera. Prva petorka je igrala egal sa LAC prvu cetvrtinu. Cim su krenula izmjene ..kraj. Pogledajte koja je to razlika u igri tima , kada Kavai ode na klupu , a sta se u igri desava kada Jokic ode na klupu? Ko mijenja Jokica a ko Zubca? Plamli? To vazi i za ostale izmjene. Od tog trenutka LAC pocinje da pravi razliku. Marej mora da ima 25 na mecu da bi se odrzavao neki rezultat blizu LAC pa da prva postava u finisu trazi neku sansu. Ovako se Denver raspadne do poslednje cetvrtine. Drugo, odbrana. Bekovi tesko probiju reket LAC dok ovi prolaze lako , cak kucaju koliko imaju vremena i slobodnog prostora. Ako Denver zeli nesto vise, svako ko udje sa klupe mora da pruzi preko svojih mogucnosti. U suprotnom, sve je jasno