Klivlend Kavalirsi
Jarrett Allen (31) /Sam Sharpe-USA TODAY Sports
Klivlend Kavalirsi su na gostovanju u Sjevernoj Karolini savladali Šarlot Hornetse rezultatom 113-110 i tako uspješno završili petodnevno putovanje.

“Želimo da ulazimo u utakmice a da ljudi znaju da ćemo dati sve od sebe. Prethodnih par godina svi su mislili “Ah to su Kavsi, sa njima ćemo lako” – kaže Džeret Alen.

Džeret Alen je odigrao sjajnu utakmicu, imao je dabl dabl učinak sa 24 poena i 16 skokova.

Lauri Markanen je postigao 21 poena, Ivan Mobli 15 poena i 10 skokova dok je Garland dodao 16 uz dva ključna slobodna bacanja na 15 sekundi do kraja.

Za domaću ekipu najefikasniji su bili Lamelo Bol sa 30 poena i Teri Rozir je dodao 23. Predvodili su Hornetse u naporu da sa 17 poena spuste do 2 razlike ali nije bilo dovoljno za preokret.

Klivlend je napravio veliku prednost već u prvoj četvrtini kada su poveli 40-21, do poluvremena je bilo 16 poena razlike.

Hornetsi su gubili 101-84 na sedam minuta do kraja kada su Bol i Rozir napravili 10-0 seriju. Na minut do kraja došli su do 3 poena razlike, a onda je Rozir imao šut za izjednačenje ali ga nije pogodio.