Virtus
Virtus Bolonja - Napoli basket / Twitter

Košaraki Virtusa iz Bolonje pretrpjeli su prvi poraz ove sezone u italijanskom šampionatu. Napoli je slavio kod kuće posle drame 92:89.

Izabranici Serđa Skariole su vodili od samog starta utakmice, ali je Napoli veoma brzo okrenuo rezultat i u dva navrata je imao prednost od pet poena. U ekipi Bolonje već neko vrijeme nema Miloša Teodosića, koji je van parketa zbog povrede.

Do polovine druge četvrtine se vodila ravnopravna borba, ali je domaća ekipa održavala minimalnu prednost, da bi na kraju prvog poluvremena došli do 11 poena razlike (48:37).

Napoli je skoro do kraja susreta držao Virtus na nekoliko posjeda razlike, ali je uslijedila dramatična završnica. Bolonja se primakla na poen zaostatka (90:89), ali “Napolitanci” su stavili tačku na meč sa linije slobodnog bacanja i tako zabilježili drugu pobjedu u elitnom šampionatu Italije.

Domaćin je predvođen Markis Mek Dafijem, koji je ubacio 22 poena, uhvatio sedam skokova i zabilježio dvije asistencije, dok najraspoloženiji u redovima Virtusa je bio Kajl Vims sa 23 poena, pet skokova i jednom asistencijom.

Posle poraza “Bolonjezi” su pali na drugo mjesto sa četiri pobjede i jednim porazom, dok je jedina maksimalna ekipa Olimpija Milano. Napoli je na osmom mjestu, sa dvije pobjede i tri poraza.