Košarkaši
Borac - Zadar / Twitter

Košarkaši Borca poraženi su u neizvjesnom duelu 24. kola ABA lige od Zadra sa 65:61.

Uprkos porazu, Čačani su zadržali prednost na tabeli nad Zadranima. Najefikasniji u ekipi iz Čačka bili su Dušan Miletić i Nemanja Todorović sa po 13 poena, dok je kod gostiju Onuaku postigao 13, a dva manje Aleksandar Bursać.

Iako su zadržali osmu poziciju, 17. poraz u sezoni nagovještava borbu u baražu. FMP koji je konkurent Čačanima ima pobjedu više, i dva meča manje, pa je trenutno najslabiji srpski tim.

Nakon prilično tijesne i neizvjesne prve dionice u kojoj nijedna ekipa nije imala više od tri poena razlike, gosti su pri rezultatu 19:16  otišli na mini pauzu.

Neizvjesno je bilo i u nastavku. Čačane je predvodio Todorović, dok je Zadrane pogađao Planinić, pa je egal bio na snazi. Tek u finišu poluvremena, gosti su pokušali da se rezultatski odlijepe, ali je uslijedila trojka Miletića, pa je Borac ostao u igri. Ipak, za 33:29 pogodio je Bursać.

Nakon pauze, Zadar je nastavio u istom ritmu. Mavra i Palokaj su bili precizni, za +9, a Borac je topio zaostatak košem Novakovića. Čačani nisu uspjeli tokom trećeg kvartala da priđu na manje od -5, dok su gosti u finišu stiglii do dvocifrenih 50:39.

U poslednjoj dionici, Borac je jurio zaostatak, ali je imao sve manje šansi, obzirom da su gosti bili čvrsti u defanzivnoj liniji. Trojkom Todorovića su prišli na -9, pa su Džons i Miletić smanjili na 61:55. Bila je ekipa Marka Marinovića u naletu i blizu preokreta nakon još jednog pogotka Miletića. Stigli su domaćini potom i do -2, preko Čarapića, pa je utakmica riješena u poslednjim sekundama. Međutim, umjesto preokreta, Karter je sa penala presudio Čačanima, 65:61.