Košarka fmp krka
FMP - Krka / Twitter
Košarkaši FMP-a pobijedili su na gostujućem parketu ekipu Krke rezultatom 97:76, u zaostaloj utakmici 13. kola košarkaške ABA lige.

FMP se tako vratio na pobjednički kolosjek nakon dva uzastopna poraza i sada imaju 6 pobeda i 11 poraza, dok je Krka na skoru 5-13.

Prvo poluvrijeme je bilo prilično izjednačeno. Uvodnih 10 minuta pripalo je ekipi iz Železnika – 25:24.

Već od druge dionice gosti uspostavljaju kontrolu, pa na vođstvo odlaze sa vođstvom od pet poena razlike.

Nastavak susreta je protekao u potpunoj dominaciji FMP-a. Sredinom trećeg kvartala stekli su dvocifrenu prednost koju su dodatno povećavali i stigli do ubjedljivog trijumfa.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Lazarević sa 19 poena, sedam skokova i tri asistencije. Dabl-dabl učinak ostvarili su Đorđević i Pecarski sa po 14 poena i 10 skokova. Filip Čović je meč završio sa devet poena i 10 asistencija.

U redovima Krke istakao se Stipčević, koji je ubacio 20 poena.

FMP u narednom kolu dočekuje Igokeu, dok će Krka ugostiti Megu.