Košarkaši Jute ubjedljivo pobijedili Denver za preokret i vođstvo u seriji

Košarkaši Jute ubjedljivo su pobijedili Denver rezultatom 124:87, u trećoj utakmici četvrtfinala plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Džezeri su nakon uvodnog poraza dominantno došli do drugog uzastopnog trijumfa u seriji za preokret i vođstvo od 2:1.

Da su Nagetsi bili nemoćni vidi se i u tome što su samo jednom na utakmici bili u prednost, 5:4.

Na poluvremenu košarkaši Jute je imala nevjerovatnih 25 poena prednosti, 56:31.

U nastavku meča nije bilo promjene, prednost Džezera je konstantno bila iznad 20 poena. Maksimalnih plus 39 zabilježeno je u uvodnim minutima poslednje četvrtine.

Povratnik u tim – Majk Konli odigrao je gotovo bez greške i sa 27 poena i 4 asistencije, Rudi Gober ga je pratio sa 24 poena i 14 skokova, dok je Donovan Mičel upisao 20.

Nikola Jokić je bio najefikasniji u poraženom timu sa 15 poena, uz 5 skokova i 6 asistencija za 32 minuta, Džamal Mari je zabilježio 12, a Bol Bol 11 poena.

Utakmica broj 4 na programu je 24. avgusta, a pobjednik ove serije u polufinalu konferencije sastaće se sa boljim iz duela LA Klipers – Dalas.