Mornar
Mornar - FMP / Twitter

Danas smo svjedočili veoma napetoj utakmici 24. kola ABA lige između Mornara i FMP-a koja je završena rezultatom 94:92 u korist FMP-a.

Utakmicu na jednu loptu, košem u finišu je riješio Radoš Šešlija. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Filip Čović sa 26 poena, pratio ga je Nemanja Nedadić sa 21, dok je za Barane Vajteh ubacio 25 poena.

Pobjeda ostavlja FMP daleko od baraža, dok se Mornar kocka sa pozicijom u plej-ofu.

Nakon dva minuta igre u Železniku, gosti su preko Lukovića imali četiri poena prednosti, ali je FMP već u idućem minutu uspio da preokrene. Sredinom prve dionice već su kontrolisali rezultat i držali Barane na pet poena razlike. Odličan kod domaćina bio je Čović, kome se potom priključio i Lazarević, pa su nakon deset minuta igre vodili sa 31:25.

Odlično su otvorili drugu dionicu, pa su brzo stigli do dvocifrenih 37:26. Kako je vrijeme odmicalo, FMP je bio sve dominantniji. Pogađali su Pecarski i Nenadić, dok je gost pokušavao preko Šehovića. U finišu poluvremena, Mornar nije uspio da zaustavi nalet domaćina, koji je preko Đorđevića, Macure i Čovića vodio sa 60:45.

Nakon pauze, Barani su organizovali povratak. Boljim procentom šuta i organizovanijim napadima, Mornar se rezultatski vratio u igru. Jeremić je sa penala donio izjednačenje, prvo još od starta meča, 66:66. U finišu kvartala, igrali su koš za košem, a gosti su stekli prednost preko Vajtheda sa penala, 72:70.

Već u uvodnim sekundama odlučujuće dionice, Barani su poveli sa 75:70, ali su onda Radonjić i Nenadić odgovorili, +1 za FMP. Ponovo je domaća ekipa uspjela da se odlijepi, ovog puta na +7, nakon trojke Čovića. Uvijek kada bi domaćin stekao „opipljivu“ razliku, Mornar se vraćao preko Vajtheda.

Ovog puta, Barani su imali i raspoložene Nidama i Lazića, ali je Vajthed ponovo bio taj koji je donio +2. Sa penala je rezultat poravnao Pecarski, a na dvadeset sekundi do kraja Šešlija donio pobjedu FMP-u, 94:92.