Košarkaši Partizana izgubili su od Trenta

Košarkaši Partizana izgubili su od Trenta rezultatom 69:54 (19:15, 9:14, 8:25, 18:15), u 5. kolu TOP 16 faze Evrokupa.

Beogradski crno bijeli nisu iskoristili poraz Metropolitana od Lokomotive da se domognu prvog mjesta u grupi. Srpski predstavnik je odigrao jednu veoma neefikasnu utakmicu, izabranici Saše Filipovskog nisu uspjeli da postignu preko 20 poena ni u jednom kvartalu.

Posebno košgeterski slaba bila je treća četvtina, kada je Partizan postigao samo osam poena, što je omogućilo košarkašima trenta da naprave odlučujuću razliku na ovom meču.

Najbolji pojedinac u poraženom sastavu bio je Rašon Tomas sa 17 poena i četiri skoka, solidnu partiju prikazao je i Nemanja Dangubić sa 8 poena i 4 skoka.

U pobjedničkom sastavu Vilijams je postigao 16, a Braun 13 poena u sedam asistencija.

U narednom kolu Partizan igra odlučujuću utakmicu za prolaz protiv Metropolitana u Ljubljani.

Prva četvrtina je prošla u znaku Nemanje Dangubića, koji je bio ubojit u šutu za tri poena, dok košarkaši Trenta nisu uspjeli da se snađu u fazi napada.

Koliko je ova dionica bila neefikasna najbolje govori krajnju rezultat, 19:15 u korist crno bijelih iz Beograda.

U drugoj četvrtini Partizan doživljava krizu, budući da srpski predstavnik u Evrokupu nije uspio da postigne poen čitavih sedam minuta.

Na sreću crno bijelih ni italijanski tim nije bio mnogo efikasniji pa je tako Trento otišao na poluvrijeme sa prednošću rezultatom 29:28.

Trento je mnogo bolje otvorio treću četvrtinu, pogađali su Italijani sa distance, što je natjeralo Sašu Filipovskog da zatraži tajm aut pri rezultatu 38:31.

Nije mogla ekipa Partizana da se snađe najbolje u ovom periodu, pa je zato domaći sastav pred poslednji kvartal stvorio veliku prednost od čak 18 poena.

Crno bijeli su odlično odigrali prve minute poslednje četvrtine, Jaramaz je odlično dirigovao napadom gostiju, za brzu seriju od 7:0.

Međutim košarkaši Partizana nisu imali snage da uhvate priključak, pa je tako ekipa Saše Filipovskog dodatno zakomplikovala stanje u svojoj grupi, budući da sada tri ekipe imaju skor od dvije bobjede i tri poraza.