Meridianbet: Lebron James

LA Lejkersi izjednačili su u plej-of seriji protiv Hjuston Rokitsa, rezultat je 1-1, i to zahvaljujući Lebron Džejmsu koji je fantastično odigrao drugu utakmicu.

Lebron je dominirao u poslednjoj četvrtini na obije strane terena, pa su Lejkersi lako došli do izjednačenja.

Nakon prve utakmice, Lebron je pohvalio brzinu Rokitsa, a sada su imali rješenje i za to.

Ponekad vam treba jedna utakmica da biste mogli da razumijete brzinu kojom igraju, a mislim da smo se prilagodili od prve utakmice do druge. Oni su izuzetno brz tim. Svi stalno pričaju o malim loptama, ali njihova brzina i aktivnost u odbrani i napadu su nešto što vas može zateći, kao u prvoj utakmici. Imamo osećaj za to.

Lejkersi su zaista ovog puta bili spremni, ali su ipak ispustili veliko vođstvo u trećoj četvrtini. Vratili su se u finišu utakmice.

Dobili smo priliku da dođemo do daha od treće do četvrte četvrtine i uspjeli smo da preokrenemo i izvršimo promene – rekao je Lebron Džejms.

3 KOMENTARA

1. Kao prvo LAL ima samo dva ozbiljna igrača, a to su Dejvis i Džejms, ostalo je smijurija (gledano sa pozicije da hoće “prsten”). Drugo, od ta dva ozbiljna igrača jedan ima 36 godina i koliko god bio spreman i dobar godine rade svoje. Treće Hjuston ima dva vrhunska igrača (Hardena i Vestbruka) i još 3-5 igrača koji su realno vrhunski, ili mnogo bolji neko ovi LAL. Četvrto ako LAL misli da osvoji prsten Dżejms i Dejvis moraju kombinovano da daju preko 70 koševa i da odradjuju posao u odbrani. Kao što je Šakil rekao: “Dobro oni igraju, ali oni su superstarovi, moraju da igraju odlično”. Džejms u posljednjoj četvrtini nije dao ni poen?! I tako dalje…

2. Mogu oni i sporije da odigraju, sve po potrebi, sad kad vi ocekujete sledecu da budu brzi i pripremite taktiku za to, a ono oni uspore, pa vas namlate i sporom igrom. Hjustonu brzina ne znaci nista, oni zive od procenta suta za 3 poena, i ako pogadjaju to u visokim procentima tada je prica za vas zavrsena. Jedini spas za vas je da odigrate bas brutalnu odbranu i zatvorite ih da ne sutiraju toliko, to je jedino rjesenje, ovo brzo-sporo nema veze sa zivotom. Sut za 3 je glavna karika. Mada tu je i Westbrook koji nije suter nikakav al zato brz na prodore 1 na 1, cak su i odbranu poceli da igraju. Znaci kako sada stvari stoje, Hjuston nije pokazao slabu tacku, i mene zanima bas i jedva cekam sledecu da vidim sta su žutaći pripremili, ili ce da bude jos jedna katastrofa posrijedi.